Sorry, no posts matched your criteria.

فهرست سینماهای پرخطر تهران اعلام شد

۱۳ تیر ۱۳۹۷

به‌تازگی معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران فهرست ساختمان‌های پرخطر شهر تهران را منتشر کرد. در میان این فهرست نام ۶ سینمای قدیمی نیز به چشم می‌خورد. محمود قدیری، معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران در رابطه با سینماهای قدیمی و پرخطر شهر تهران گفت:

سینما تماشا، شاهد، سروش، ایران، پایتخت و صحرا سینماهایی هستند که برخی از آن‌ها سابقه پلمب نیز دارند و موارد ناایمنی آن‌ها اغلب به دلیل فرسودگی، فاقد سیستم اطفاء حریق، حوزه‌بندی حریق و… است و در لیست بناهای پرخطر به معاون دادستان ارائه شده‌اند.

او در ادامه با توجه به وضعیت فعلی این سینما‌ها اضافه کرد:

سینما تماشا، ایران و صحرا اقدامات لازم برای تأمین ایمنی را آغاز کرده‌اند، اما در مورد سایر سینماها اقدام خاصی انجام‌ نشده است.

او همچنین در قسمتی از صحبت‌هایش درباره سینماهای تازه‌ساخت صحبت کرد. قدیری گفت:

کمیسیون ماده ۵ با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و در آن نمایندگانی از فرمانداری، اداره اماکن، وزارت مسکن و شهرسازی، نماینده اتحادیه سینماداران، نماینده وزارت ارشاد، شهرداری تهران و سازمان آتش‌نشانی حضور دارند و در آن تمام سینماها قبل از بهره‌برداری از ابعاد مختلف بررسی و در حوزه ایمنی به سازمان آتش‌نشانی ارجاع می‌شوند.

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان سینمایی دلیل دسته‌بندی این سینماها در اماکن پرخطر را مواردی مانند چوبی بودن پایه‌های صندلی‌ها، وجود فوم در تشک صندلی‌ها و نوع کفپوش این سینما‌ها اعلام کرد. او یکی از دلایل اساسی این دسته‌بندی را ورود تدریجی مراجعه‌کنندگان به سالن، خروج دسته‌جمعی آن‌ها هنگام حادثه، فضاهای تاریک، ناآشنا و دارای شیب اعلام کرد.

کانال تلگرام اس موزیک

لینک کوتاه مطلب فهرست سینماهای پرخطر تهران اعلام شد

http://musicinc.ir/?p=1334

مطالب مشابه

برچسب ها

برای ورود به کانال تلگرام اس موزیک کلیک کنید